alle 90 euroa viikossa! In your face!

Katselin tuossa muutamana päivänä mitä ruokalistaa voisi meijän poppoolle tehdä niinpä googletin 5 henkisen perheen ruoka ja kappas sieltä tuli "kuinka paljon rahaa teillä menee viikossa rahaa ruokaan?" Aloin lukea juttuja ja suurin osa jopa 4 henkisissä perheissä kuluttaan vain RUOKAAN 200-300 euroa VIIKOSSA.
Erä 5 henkisen perheen äiti kertoi, että heillä menee ainoastaan 70 euroa viikossa ruokaan ja toinen äiti heti heitti siihen että "mitä eineksiä lapsilles oikeen syötät, meillä menee 200e/vko ja syödään laadukkaasti"
Halusin näyttää miltä meidän viikon ruuat näyttää ja mitä maksoivat.
Mielstäni normaalia tasapainoista ruokaa

Ja hinta vain 84,6 euroa! Prismasta :)

Tutustuin Foodie palveluun joka toimii Raision Myllyn Prismassa. Homma toimii nin, että teet ostokset netissä Foodien sivuilla, saat joko tilauksen kotiovellesi tai tavarat pakataan valmiiksi ja haet ne sovittuna aikana, TAI teet reaaliaikaisen kauppalistan! Ihan unelma varsinkin tuo, että pakataan valmiiksi niin ei tarvii kuluttaa kaupassa tunti tolkulla illalla milloin muksut on yleensä väsyneitä ja kiukuttelee!

Mitä teillä maksaa ruuat viikoksi ja miltä kaapin sisältö näyttää?? :)

Tämän blogin suosituimmat tekstit

Viisi päivää joka voiko murskata ihmisen tai pelastaa tulevan

adhd parisuhde

Mutta kun se haluaa, vai haluaako?